Molded Power Inductor, inductance: 1,5 uH, DCR: 42mΩ: SPI-C0302H1R5MFNL
SKU SPI-C0302H1R5MFNL Categories ,
Description
Magnetic shielded design with a low profile below 1mm. Capable of handling high current ratings while maintaining optimal performance in high-temperature environments., inductance: 1,5 uH, DCR: 42mΩ